logo

10 Ağustos 2018

SİYAD Ümraniye Şubesi ve Sadakataşı Derneği’nden Anlamlı Program

SİYAD Ümraniye Şubesi ve Sadakataşı Derneği anlamlı bir organizasyona imza attı. Ümraniye Mehmet Akif Kültür ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonda, Karagöz-Hacivat gösterisi, gölge oyunu ve kukla gösterileri sergilenerek çocuklara bayramlık kıyafet dağıtımı gerçekleştirildi.

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (SİYAD) desteğiyle gerçekleşen programda, Anadolu ve dünyanın dört bir yanından gelen yardımlarla alınan bayramlık kıyafetlerle yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara erken bayram sevinci yaşatıldı. Ayrıca Sadakataşı Derneği, İslamic Relief yardım kuruluşuyla İstanbul‘da yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kıyafet için hediye çeki dağıttı.

“SİYAD Bugün 15 Şubesiyle Hemşerilerine Hizmet Etmeye Devam Etmektedir”

Ümraniye Mehmet Âkif Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, SİYAD Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Yasin Çakar, Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal ve Siyad Genel Başkanı Mehmet Kuru’nun yanı sıra vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.   SİYAD Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Yasin çakar; “SİYAD 1989 Yılında Sinop’a sevdalı insanların bir araya gelerek kurdukları bir il derneğidir. Anadolu yakasının çatı derneği olan SİYAD bugün 15 şubesiyle hemşerilerine hizmet etmeye devam etmektedir. Ümraniye Şubemiz faaliyetlerine Ramazan ayında başlamış, Santral etkinlik alanında yüzlerce hemşerisini etkinlik çadırında ağırlamış ve sahur iftar programlarıyla ramazanın bereketini paylaşmıştır. Akabinde kurduğu yönetim kadrosu ve ekibiyle de bugün Ümraniye’de Sinoplu hemşerilerine hizmet etmektedir. Ümraniye’de yaklaşık 20 bine yakın hemşerimiz var. Bunların hepsine ulaşmak istiyoruz. Dertleriyle dertlenmek, mutluluklarını paylaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan 16 Eylül tarihinde Ümraniye Santral Etkinlik alanında şubemizin büyük açılış programının duyurusunu yapan Çakar; “buradaki tüm misafirlerimizi davetlidir. Konserlerin, mehteran takımının ve Sinop da özel olarak hazırlattığımız 10 bin kişilik yöresel mantımızın ikram edileceği programımıza hepinizi bekliyoruz” dedi.

“Çocukların Yüzünü Güldürmek Bize Huzur Veriyor”

Kurulduğu ilk günden bugüne, İslam ümmeti adına birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden, Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal; “hedefimiz, yeryüzünde adaletin ve iyiliğin hâkim olması için evrensel kardeşlik bilinciyle nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları yardımı ulaştırarak onurlu bir yaşam sunmaktır. Sadakataşı Derneği olarak, çocuklarımızın yüzünü güldürmek, bayram kıyafetlerini hediye etmek bizlere manevi bir huzur verdi. Kurban Bayramı sonrasında da yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Derneğin bayramlık yardımlarına destek olmak isteyenler, 2989’a kısa mesaj hattından “BAYRAMLIK” yazıp “SMS” göndererek bağışta bulunabilirken, “https://bagis.sadakatasi.org.tr/” sitesinden online bağış ve “0216 614 04 61” numaralı irtibat telefonundan bayramlık bağışlarını gerçekleştirebilir.

 

 

Share
480 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?