logo

08 Ağustos 2018

Sanatçı Ekin’den Ahde Vefâ Platformu’na Ziyaret

Şarkıcı ve oyuncu Ekin Ahde Vefâ Platformu’nu ziyaret etti.

Diyarbakır doğumlu Sanatçı Ekin Danimarka PB Scholl’da sinema ve Tv bölümünü okudu. Anadolu ekspresi adlı grup kurarak Avrupa’da konserler verdi. 1995 yılında Türkiye’ye döndü.

Dünyaca ünlü Sova Boys ile Damat şarkısına düet yaptı ve Türkiye’nin damadı ünvanını aldı. 2012 en iyi şarkı ödülü, Makedonya’da yılın en iyi Balkan Müziği ödülünü alan sanatçı Ekin, “Projenin mimarı Analist Taner Akkuş kardeşime ve Ahde Vefâ Platformu başkanı Nuran Kırlak hanımefendiye Türk örf ve âdetlerini yaşatmak, gönüllere dokunarak değerlerimize sahip çıkmak adına vermiş olduğu bu hizmeti tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Nuran Kırlak yönetimindeki Platform, Çanakkale, Kastamonu ve Balıkesir Valiliği ile yaşlılar haftası, Abdulhamid Han’ın torunu Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ile iftar programı, Darulaceze Başkanlığı Gül dağıtımı, Üstad Necip Fazıl Kısakürek ailesine ziyaret, Kabe’de İmamlık yapan ilk ve tek Türk Nimetullah Hocaefendi’ye ziyaret, Türkiye Cumhuriyeti 8.Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal’ın Oğlu Sn.Ahmet Özal’a ziyaret, Türkiye’nin en büyük Sivil toplum kuruluşlarından olan Kıyamder iş birliği ile erzak yardımı dağıtımı, Safranbolu Belediyesi ile Kültür turları, İBB iş birliği ile alışveriş yardımı çekleri dağıtımı ve çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerde bulundu.
Platform Başkanı Nuran Kırlak, Sanatçı Ekin‘e yapmış olduğu bu memnuniyet verici ziyaretinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?