logo

Ayhan Can Yozgat Millet Vekilliğine Aday Adaylığını Açıkladı

Yozgat’ın yetiştirdiği başarılı siyasetçi ve bürokratlardan Ayhan Can milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Yozgat İl Genel Meclisi’nin kurucu başkanlarından ve Ankara’nın Haymana İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Ayhan Can, Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ederek, parti genel merkezine başvuruda bulundu. Can gazetemize yaptığı açıklamada; “24 Haziranda yapılacak olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde kurucusu olduğum 13 yıl aktif hizmet ettiğim Ak Partiden Yozgat Millet Vekilliği’ne Aday Adayı oldum. Bu kutlu yolda Tüm Dostlarımın desteği ve dualarına ihtiyacım var Allah Yar ve Yardımcımız olsun…” mesajını yayınladı.

Yozgat’ta  3 dönem başarılı bir il genel meclisi başkanlığı görevini yerine getiren Ayhan Can, sırasıyla Yozgat Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına bürokrat olarak atanmıştı. Can, son olarak Haymana İlçesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü görevindeydi.

Aycan Can’ın Başarılı Siyasi Kariyeri Dikkat Çekiyor

1974 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni İlçesi’nde dünyaya gelen Ayhan Can, siyasi Türkiye’nin başarılı 15 yıllık siyasi iktidarının sahibi olan AK Parti’nin ilçede kurucu ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2004-2014 tarihleri arasında il genel meclisi üyesi seçilen  3 dönem bu görevi başarılı bir şekilde yürüttü. 2013-2014 tarihleri arasında Ankara Vilayetler Hizmet Birliğinde yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Share
3173 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?
#

Ayhan Can Yozgat Millet Vekilliğine Aday Adaylığını Açıkladı” için 1 yorum

  1. EMRE DOĞRU : diyor ki:

    AK PARTİ TEŞKİLATI İÇİNDE AYHAN CAN’ DAN DAHA DÜZGÜN ADAY YOK. TEK EKSİĞİ YAĞCILIĞI BECEREMİYOR. BUNDAN DOLAYI SIRALAMAYA GİRME ŞANSI ÇOK AZ.