logo

10 Eylül 2018

‘Ahde Vefa Platformu’  büyüyor

İstanbul’un aktif kadın platformlarının başında gelen Ahde Vefa Platformu olağanüstü Ahde Vefa ziyaretleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile gündemden düşmüyor.

Stratejist ve Analiz uzmanı Taner Akkuş imzalı proje, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Nuran Kırlak’ın önderliğinde kurulan ‘Ahde Vefa Platformu’ olağanüstü bir çıkış ile ülke genelinde büyük bir ivme oluşturdu.

 

Aralarında siyasetçi, akademisyen, analist, gazeteci, psikiyatrist, stratejist, politolog, yazar, sanatçı ve çeşitli alanlarda uzman olan bir ekip tarafından, toplumsal meselelere gönüllü hizmetler veren önemli isimlere moral vermek adına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Nuran Kırlak riyasetinde “Ahde Vefa Platformu” gurubunun geçtiğimiz aylarda kurulmuştu.

Analiz Uzmanı Taner Akkuş Destekliyor

Platformun destekçisi ve danışmanlığını yapan Akkuş Türkiye’de ilk olan, nefesten kimlik analizi, boşanma öncesi arabuluculuk, evlilik öncesi eğitim, empatiye davet, öfke ile sinir ayrımı ve beyin resetleme gibi toplumsal meselelere duyarlılık içeren önemli projeler üreten Analiz Uzmanı Taner Akkuş, özellikle kadın cinayetleri, kadına şiddet, uyuşturucu ile mücadeleye destek, erken yaşta evlilik ile mücadele, cezaevlerindeki aşırı derecede doluluk ve boşanma vakalarını önleyici hizmetler amaçlayan projeler geliştirdi.

AHDE VEFA PLATFORMU’NUN AMAÇ VE HEDEFİ

Türkiye’nin bekası, refahı, huzuru ve özellikle toplumsal meselelerin giderilmesine destek olabilecek projeleri geliştirme ve hedef kitleye kazandırmaktır. Bu doğrultuda, topluma yönelik verilecek tüm gönüllü hizmetlere yanıt veren, toplumsal sorunlara çözüm olan sürdürülebilir projelerinin, erken aşamalarda geliştirilmesini sağlar. Toplumun ihtiyacına yönelik sürdürülebilir projelere, henüz düşünce aşamalarında iken dahil olarak şekillenmesini sağlamak ve hizmette gönüllülük esasına yönelik rol almasını köprü olmak.

Ahde Vefa Ziyafetleri

Başkan Nuran Kırlak yönetimindeki Platform, Çanakkale Valiliği, Kastamonu Valiliği ve Balıkesir Valiliği ile ziyaretler, 2.Abdulhamid Han’ın torunu Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu ile Boğaz’da iftar programı, Darulaceze Başkanı ile Gül dağıtımı, Üstad Necip Fazıl Kısakürek ailesi, Mahmud Ustaosmanoğlu Hocaefendi, Kâbe’de İmamlık yapan ilk ve tek Türk Nimetullah Hocaefendi, Türkiye Cumhuriyeti 8.Cumhurbaşkanı Merhum Turgut Özal’ın Oğlu Ahmet Özal, Küçükçekmece Belediyesi Eski Başkanı Aziz Yeniay ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı Anadolu Ajansı Genel Merkezine Ahde Vefa ziyaretleri yaptı.

 

Türkiye’nin en büyük Sivil toplum kuruluşlarından olan KIYAMDER iş birliği ile erzak yardımı dağıtımı, Safranbolu Belediyesi ile Kültür turları, İBB iş birliği ile alışveriş yardımı çekleri dağıtımı, Avcılar Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, Çatalca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Gürhan Bilgiç, Avender (Avcılar Engelliler Derneği) yönetimi ve dezavantajlı üyelerini, Diplomatlar Birliği Başkanı Ferhat Bozçelik, Ünlü duayen sanatçı Yıldırım Gürses’in oğlu Beyazıt Gürses, Cengiz Kurtoğlu, Ekin ve Küçük İbo, Tasavvuf sanatçısı Mehmet Seyitoğlu ve İstanbul basını Yenimetropol Gazetesi, İstanbul Takipte ve En Son Nokta Haber sahiplerini Platform merkezinde ağırladı.

Share
193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?